1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Sztab szkoleniowy


Janusz Świerad
- trener (ur. 21 czerwca 1970 roku, w Nowym Sączu)

Wychowanek Dunajca Nowy Sącz, grający głównie na pozycji napastnika, choć w razie konieczności nie bał się występować również w innych sektorach boiska. Rozegrał wiele spotkań w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, a także na bezpośrednim jej zapleczu. Wyjechał z rodzinnego miasta mając zaledwie siedemnaście lat, aby reprezentować barwy Igoopolu Dębica, z którym awansował do ówczesnej pierwszej ligi. Następnie przez dwa sezonu był zawodnikiem Zagłębia Lubin, po czym przeniósł się do Wisły Kraków. 

Kolejnym etapem kariery popularnego „Dina” był angaż w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Później zaliczył ciekawy epizod w Stanach Zjednoczonych, będąc piłkarzem S.C. Vistula Garfield. Następnie wrócił do Sandecji Nowy Sącz. W biało-czarnych pasach na koszulce grał jeszcze przez sześć lat do zakończenia wyczynowego uprawiania sportu. Jako trener zajmował się szkoleniem młodzieży w MKS Sandecja, został koordynatorem grup juniorskich klubu, aż w końcu dołączył do sztabu pierwszej drużyny. Od początku sezonu 2018/19 zaczął prowadzić ekipę rezerw.

W 2018 roku gościł on w Nyonie oraz Amsterdamie. W Szwajcarii uczestniczył w kursie organizowanym przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich dla szkoleniowców odbywających kurs na licencję PRO. Natomiast w stolicy Holandii odbył kilkudniowy staż trenerski w tegorocznym półfinaliście UEFA Champione League, Ajaxie Amsterdam. 10 maja 2019 roku oficjalnie uzyskał licencję UEFA Pro.

Sebastian Szczepański
- asystent trenera (ur. 5 lipca 1993 roku, w Nowym Sączu)

24-latek jest wychowankiem Dunajca Nowy Sącz, ale bardzo szybko zamienił go na Sandecję. Po paru latach występów w zespołach młodzieżowych, aż 9 czerwca 2010 roku doczekał się debiutu w pierwszej drużynie (mecz z GKP Gorzów Wielkopolski zakończony wygraną "Biało-czarnych", 2:1 - przyp. red.). Na boisku pojawił się po przerwie zastępując Mateusza Brozia. Od tej pory wystąpił w 117 spotkaniach sądeckiego zespołu; zdobył w nich 3 gole.

 

Z Nowego Sącza trafił do mieleckiej Stali, gdzie występował przez pół sezonu. Kolejnym jego przystankiem w piłkarskiej karierze był drugoligowy Rozwój Katowice, gdzie również grał przez pół roku. Ostatni sezon spędził poza granicami naszego kraju, a konkretnie na Słowacji. Tam reprezentował barwy Partizána Bardejov, gdzie był podopiecznym trenera Ryszarda Kuźmy. Do Nowego Sącza powrócił przed rozpoczęciem minionych rozgrywek, a od sezonu 2019/20 jest grającym asystentem trenera.

2019.09.19

Trener rywali - Piotr Tworek

2019.09.19

Zaległe mecze 8. kolejki

2019.09.18

Przegrana w Bochni

2019.09.18

"Czuję że idę do przodu"

2019.09.18

Raport kartkowy przed 10. kolejką