1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Sztab szkoleniowy


Janusz Świerad
- trener (ur. 21 czerwca 1970 w Nowym Sączu)

Wychowanek Dunajca Nowy Sącz, grający głównie na pozycji napastnika, choć w razie konieczności nie bał się występować również w innych sektorach boiska. Rozegrał wiele spotkań w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, a także na bezpośrednim jej zapleczu. Wyjechał z rodzinnego miasta mając zaledwie siedemnaście lat, aby reprezentować barwy Igoopolu Dębica, z którym awansował do ówczesnej pierwszej ligi. Następnie przez dwa sezonu był zawodnikiem Zagłębia Lubin, po czym przeniósł się do Wisły Kraków. 

Kolejnym etapem kariery popularnego „Dina” był angaż w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Później zaliczył ciekawy epizod w Stanach Zjednoczonych, będąc piłkarzem S.C. Vistula Garfield. Następnie wrócił do Sandecji Nowy Sącz. W biało-czarnych pasach na koszulce grał jeszcze przez sześć lat do zakończenia wyczynowego uprawiania sportu. Jako trener zajmował się szkoleniem młodzieży w MKS Sandecja, został koordynatorem grup juniorskich klubu, aż w końcu dołączył do sztabu pierwszej drużyny. Od początku sezonu 2018/19 zaczął prowadzić ekipę rezerw.

W 2018 roku gościł on w Nyonie oraz Amsterdamie. W Szwajcarii uczestniczył w kursie organizowanym przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich dla szkoleniowców odbywających kurs na licencję PRO. Natomiast w stolicy Holandii odbył kilkudniowy staż trenerski w tegorocznym półfinaliście UEFA Champione League, Ajaxie Amsterdam. 10 maja 2019 roku oficjalnie uzyskał licencję UEFA Pro.

2019.07.15

Raport stanu bezpieczeństwa i organizacji

2019.07.13

Sparing w Michalovcach na remis

2019.07.12

Bartłomiej Kasprzak wraca do zdrowia

2019.07.11

Kolejny zawodnik zostaje z nami!

2019.07.10

Słowacy odprawieni z kwitkiem