1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Sztab szkoleniowy


Piotr Mandrysz
- trener (ur. 21 września 1962 roku, w Rybniku)

Piotr Mandrysz jako zawodnik reprezentował wiele klubów rozgrywając I lidze 184. spotkania, strzelając w nich 41. bramek. Szkoleniowiec Sandecji ubierał stroje takich klubów, jak ROW Rybnik, GKS Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec, Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Naprzód Rydułtowy czy RKS Radomsko. 

 

Zaliczył również epizod zagraniczny, broniąc barw VSE St. Polten (Austria). Karierę piłkarską zakończył w 2002 roku. Jednak już w latach 1996-1999 był asystentem w Pogoni Szczecin, a następnie grającym trenerem w RKS Radomsko. 

 

Jako trener prowadził również Ruch Chorzów, Arkę Gdynia, Odrę II Wodzisław Śląski, Beskid Skoczów, Piast GLiwice, Pogoń Szczecin, GKS Tychy, Termalicę Bruk-Bet Nieciecza, Zagłębie Sosnowiec i GKS Katowice. Piotr Mandrysz w środowisku piłkarskim znany jest jako specjalista od awansów, bowiem ta sztuka udała mu się z pięciokrotnie, z czego trzy razy do Ekstraklasy (Piast Gliwice, RKS Radomsko oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oraz dwukrotnie do I ligi (GKS Tychy i Pogoń Szczecin).
Dawid Musiał -
asystent trenera 
(ur. 11 listopada 1985 roku, w Brzesku)

 

Trener z licencją UEFA B. Ukończył AWF Katowice na kierunku Wychowanie Fizyczne, a następnie studia podyplomowe z Przygotowania Motorycznego w Grach Zespołowych, zdobył tytuł Coerver Coach Assitant – pierwszy stopień w nauczaniu techniki piłkarskiej wg. Coerver Method. W wieku 28 lat rozpoczął współpracę w roli II trenera z Can-Pack Okocimskim Brzesko będąc jednym z najmłodszych trenerów pracujących na poziomie I Ligi.

 

Następnie pracował w I ligowej Sandecji Nowy Sącz oraz w Can-Pack Okocimskim Brzesko. W sierpniu 2014 roku odbył staż trenerski w hiszpańskim klubie Osasuna Pampleuna. W trakcie pracy trenerskiej współpracował z trenerami z licencją UEFA PRO: Piotrem Stachem, Dariuszem Wójtowiczem, Robertem Kasperczykiem i Tomaszem Kulawikiem


Artur Sejud
- trener bamkarzy 

 

niebawem...

Dr Tomasz Cisoń
- fizjolog (ur. 21 grudnia 1978 roku, w Nowym Sączu)

Jest absolwentem kierunku fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracę doktorską nt. "Wpływu odwodnienia wysiłkowego oraz różnych strategii nawadniania organizmu podczas pracy fizycznej i po wysiłku na wielkość mocy maksymalnej i wybranych wskaźników fizjologiczno-biochemicznych krwi" obronił z wyróżnieniem.

Od 2010 roku jest wykładowcą w Zakładzie Nauk Biomedycznych sądeckiej PWSZ, a do 2016 był także adiunktem w Zakładzie Fizjologii i Biochemii AWF w Krakowie. Jest także autorem licznych artykułów naukowych oraz doniesień konferencyjnych - w sumie na swoim koncie około 70 publikacji. Oprócz tego jest członkiem takich instytucji jak: Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej, Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej, Europejskiej Federacji Leczenia Urazów Sportowych, Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Górskiej i Ratunkowej.


Marcin Janikowski
- kierownik drużyny (ur. 8 października 1983 roku, w Nowym Sączu)

W Klubie pracuje od roku 2006. Początkowo, razem z Jarosławem Janusem, pełnił funkcję masażysty. Na początku sezonu 2014/15 zmienił stanowisko, zostając kierownikiem drużyny.


Marcin Spalski
- fizjoterapeuta (ur. 16 maja 1979 roku, w Krynicy-Zdroju)

Jest absolwentem kierunku fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jego praca dyplomowa pt. "Charakterystyka uszkodzeń urazowych narządu ruchu w piłce nożnej i przedstawienie metod ich leczniczego usprawniania" stała się źródłem wielu odwołań w materiałach naukowych publikowanych przez krakowską uczelnię. Dyplomowany terapeuta PNF.

Doświadczony fizjoterapeuta, przez wiele lat związany z rehabilitacją sportową. W latach 2003-2005 fizjoterapeuta pierwszej drużyny MKS Sandecja Nowy Sącz, gdy jej trenerem był selekcjoner kadry narodowej z lat 2013-2018, Adam Nawałka.


Kamil  Biel
- drugi asystent trenera, analityk (ur. 10 czerwca 1992 roku, w Krynicy-Zdroju)


Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek Wychowanie Fizyczne, a także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu (Analityk Gry Sportowej). Od roku 2013 pracuje jako trener w Akademii Sandecja; pracował także w nowosądeckiej Akademii Młodych Orłów. Odbył staż trenerski w Lechu Poznań oraz VfL Wolfsburg. Posiada licencję UEFA A.


Paweł Bielak - kitman (ur. 6 czerwca 1984 roku, w Nowym Sączu)


Ukończył Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, od 24 lat kibicuje Sandecji i przez taki sam okres czasu jest z nią związany. Ma piętnastoletni staż w sędziowaniu spotkań na szczeblu okręgowym.

2020.10.20

Treningi naszego zespołu zawieszone

2020.10.19

Mandrysz: typowy mecz walki

2020.10.19

Pietrzkiewicz: ten punkt nam pomoże

2020.10.18

Bezbramkowy remis

2020.10.17

Barbat partnerem Sandecji