1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Sztab szkoleniowy

Tomasz Kafarski
- trener (ur. 13 stycznia 1975 roku, w Kościerzynie)

Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął od roli zawodnika; pierwszym jego klubem była Kaszubia Kościerzyna. Stamtąd trafił do juniorów Lechii Gdańsk, jednak jako senior zadebiutował w zespole z Kościerzyny. Tam też występował do końca swojej piłkarskiej kariery, która zakończyła się 15 lat temu.

Znacznie bogatsza jest jego kariera trenerska. Rozpoczął ją jeszcze jako grający trener Kaszubii Kościerzyna, gdzie pracował do roku 2006. Następnym przystankiem w jego pracy była Lechia Gdańsk. Na początku był tam asystentem takich trenerów jak Tomasz Borkowski, Dariusz Kubicki, czy też Jacek Zieliński (w międzyczasie jako pierwszy trener poprowadził "Lechistów" w trzech spotkaniach).

7 kwietnia 2009 roku został zaprezentowany jako główny szkoleniowiec zespołu z Gdańska. Pracował tam ponad dwa lata i w tym czasie dwukrotnie udało mu się wywalczyć ósme miejsce w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Po przygodzie nad morzem przeniósł się na południa, a konkretnie do Krakowa. Tam objął ekstraklasową, Cracovię, która wówczas znajdowała się w bardzo trudnej sytuacji; pracował tam zaledwie 2 miesiące.

Następnymi przystankami w jego karierze były: Flota Świnoujście, Olimpia Grudziądz i Drutex-Bytovia Bytów (wszystkie te zespoły prowadził na szczeblu I ligi). Ostatnim miejscem pracy 43-latka był Górnik Łęczna. "Zielono-czarnych" prowadził od lipca do listopada 2017 roku. Na stanowisku zastąpił go Sławomir Nazaruk.
 


Paweł Nowak
- asystent trenera (ur. 27 stycznia 1979 roku, w Krakowie)

39-latek jest wychowankiem Wisły Kraków; grał także w Hutniku Kraków, Proszowiance Proszowice, Cracovii, Lechii Gdańsk, Sandecji Nowy Sącz, Garbarni Kraków i Porońcu Poronin. Karierę zakończył w Wiślance Grabie. Łącznie na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym wystąpił 237 razy, na swoim koncie ma także Mistrzostwo Polski zdobyte z "Białą Gwiazdą".Richard Zajac
- trener bamkarzy (ur. 16 sierpnia 1976 roku, w Żylinie)


41-latek pracował ostatnio w Podbeskidziu Bielsko-Biała. To właśnie w tym klubie zakończył swoją przygodę z piłką nożną jako zawodnik. Wcześniej grał jedynie w swojej ojczyźnie, a konkretnie w FK Dukli Bańska Bystrzyca, FK Dubovi oraz MFK Dubnica nad Váhom. W swoim CV może także zapisać 86 występów na poziomie ekstraklasy.


Szymon Gieroba
- trener przygotowania fizycznego (ur. 11 czerwca 1988 roku, w Lublinie)

31-latek karierę zawodniczą rozpoczynał w IV-ligowej drużynie BKS-u Lublin. Później grał też w Cisach Nałęczów i KS-ie Dąbrowica. Jako trener pracował natomiast w sztabie szkoleniowym Górnika Łęczna oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zawodników zarówno pierwszego, jak i drugiego zespołu. Był także pierwszym szkoleniowcem żeńskiego Mistrza Polski - Górnika Łęczna oraz sprawował funkcję trenera koordynatora mobilnej Akademii Młodych Orłów.


Dr Tomasz Cisoń
- fizjolog (ur. 21 grudnia 1978 roku, w Nowym Sączu)

Jest absolwentem kierunku fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracę doktorską nt. "Wpływu odwodnienia wysiłkowego oraz różnych strategii nawadniania organizmu podczas pracy fizycznej i po wysiłku na wielkość mocy maksymalnej i wybranych wskaźników fizjologiczno-biochemicznych krwi" obronił z wyróżnieniem.

Od 2010 roku jest wykładowcą w Zakładzie Nauk Biomedycznych sądeckiej PWSZ, a do 2016 był także adiunktem w Zakładzie Fizjologii i Biochemii AWF w Krakowie. Jest także autorem licznych artykułów naukowych oraz doniesień konferencyjnych - w sumie na swoim koncie około 70 publikacji. Oprócz tego jest członkiem takich instytucji jak: Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej, Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej, Europejskiej Federacji Leczenia Urazów Sportowych, Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Górskiej i Ratunkowej.


Marcin Janikowski
- kierownik drużyny (ur. 8 października 1983 roku, w Nowym Sączu)

W Klubie pracuje od roku 2006. Początkowo, razem z Jarosławem Janusem, pełnił funkcję masażysty. Na początku sezonu 2014/15 zmienił stanowisko, zostając kierownikiem drużyny.


Marcin Spalski
- fizjoterapeuta (ur. 16 maja 1979 roku, w Krynicy-Zdroju)

Jest absolwentem kierunku fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jego praca dyplomowa pt. "Charakterystyka uszkodzeń urazowych narządu ruchu w piłce nożnej i przedstawienie metod ich leczniczego usprawniania" stała się źródłem wielu odwołań w materiałach naukowych publikowanych przez krakowską uczelnię. Dyplomowany terapeuta PNF.

Doświadczony fizjoterapeuta, przez wiele lat związany z rehabilitacją sportową. W latach 2003-2005 fizjoterapeuta pierwszej drużyny MKS Sandecja Nowy Sącz, gdy jej trenerem był selekcjoner kadry narodowej z lat 2013-2018, Adam Nawałka.


Kamil  Biel
- analityk (ur. 10 czerwca 1992 roku, w Krynicy-Zdroju)


Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek Wychowanie Fizyczne, a także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu (Analityk Gry Sportowej). Od roku 2013 pracuje jako trener w Akademii Sandecja; pracował także w nowosądeckiej Akademii Młodych Orłów. Odbył staż trenerski w Lechu Poznań oraz VfL Wolfsburg. Posiada licencję UEFA A.


Paweł Bielak - kitman (ur. 6 czerwca 1984 roku, w Nowym Sączu)


Ukończył Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, od 24 lat kibicuje Sandecji i przez taki sam okres czasu jest z nią związany. Ma piętnastoletni staż w sędziowaniu spotkań na szczeblu okręgowym.

2020.05.15

Wspomnień czar: Bartłomiej Dudzic

2020.05.15

Plan transmisji 23., 24. oraz 25. kolejki

2020.05.13

Janikowski: staram się pomóc każdemu

2020.05.13

Wspomnień czar: Michał Szeliga

2020.05.13

Kapelko: sprawy idą do przodu