1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Sztab szkoleniowy


Radosław Mroczkowski - pierwszy trener (ur. 4 listopada 1967 w Poddębicach)

 

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i wychowankiem Startu Łódź, w którym – po zakończeniu kariery zawodniczej – szkolił drużyny młodzieżowe. 

Podobną funkcję pełnił w Widzewie Łódź i UKS SMS Łódź. 

 

Prowadził również reprezentacje  juniorskie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej będąc jednocześnie trenerem asystentem przy reprezentacjach Polski U-16, U-18, U-21 prowazonych przez trenera Andrzeja Zamilskiego.

W 2006 powierzono mu funkcję trenera reprezentacji Polski U-18, później był selekcjonerem reprezentacji U-16. 

W lipcu 2008 wszedł w skład sztabu trenerskiego Leo Beenhakkera, ówczesnego trenera kadry A, sam zaś został nowym szkoleniowcem reprezentacji U-20, we wrześniu 2009 kadry U-23.

W grudniu 2009 został trenerem Dolcanu Ząbki, z którego odszedł po 4 miesiącach.

Od lipca 2010 prowadził drużynę Młodej Ekstraklasy Widzewa Łódź, zaś w czerwcu 2011, podpisując trzyletni kontrakt, objął funkcję trenera pierwszej drużyny. 

4 czerwca 2011 roku na stadionie przy al. Piłsudskiego odbyła się oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca zespołu. Tym samym Radosław Mroczkowski stał się 36. w historii szkoleniowcem łódzkiej drużyny w rozgrywkach Ekstraklasy. 

W 2011 roku został ogłoszony „Trenerem Miesiąca Sierpnia” pokonując José Mari Bakero oraz Leszka Ojrzyńskiego. 


W 2012 roku po meczu z Zagłębiem Lubin otrzymał statuetkę „Widzewiaka Roku”. W sierpniu 2012 ponownie został ogłoszony „Trenerem Miesiąca Sierpnia”. Z Widzewem doszedł do finału hiszpańskiego, towarzyskiego turnieju Copa del Sol, gdzie łódzki zespół przegrał 1:2 (0:1) z Szachtarem Donieck. 

18 grudnia 2014 został trenerem drugoligowego Rakowa Częstochowa.

11 stycznia 2016 roku objął funkcje trenera pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. W sezonie 2016/2017 wygrał z Sandecją rozgrywki I ligi i wywalczył z tym zespołem historyczny awans do Ekstraklasy.

Tomasz Świderski - asystent trenera (ur. 20 sierpnia 1973 w Bolesławcu)

Ukończył AWF w Krakowie. Posiada licencję trenerską UEFA A i tytuł trenera I Klasy. Początkowo pracował w grupach młodzieżowych Podbeskidzia Bielsko-Biała, a potem na krótko prowadził ten zespół w I lidze, jako Pierwszy Trener. Z Klubem z Bielska-Białej związany wiele lat, gdzie był również Trenerem III ligowych rezerw i Młodej Ekstraklasy oraz asystentem Pierwszych Trenerów w I lidze i Ekstraklasie (wywalczył awans). Pracował także jako II Trener we Flocie Świnoujście i Drutex-Bytovii Bytów. Warto wspomnieć o jego przygodzie z Reprezentacją Polski, w której to w drużynach U-18 i U-19 znajdował się w sztabie Trenera Dariusza Dźwigały.
Janusz Świerad - drugi trener (ur. 21 czerwca 1970 w Nowym Sączu)

Wychowanek Dunajca Nowy Sącz, grający głównie na pozycji napastnika, choć w razie konieczności nie bał się występować również w innych sektorach boiska. Rozegrał wiele spotkań w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, a także na bezpośrednim jej zapleczu. Wyjechał z rodzinnego miasta mając zaledwie siedemnaście lat, aby reprezentować barwy Igoopolu Dębica, z którym awansował do ówczesnej pierwszej ligi. Następnie przez dwa sezonu był zawodnikiem Zagłębia Lubin, po czym przeniósł się do Wisły Kraków. 

Kolejnym etapem kariery popularnego „Dino” był angaż w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Później zaliczył ciekawy epizod w Stanach Zjednoczonych, będąc piłkarzem S.C. Vistula Garfield. Następnie wrócił do Sandecji Nowy Sącz. W biało-czarnych pasach na koszulce grał jeszcze przez sześć lat do zakończenia wyczynowego uprawiania sportu. Jako trener zajmował się szkoleniem młodzieży w MKS Sandecja, został koordynatorem grup juniorskich klubu, aż w końcu dołączył do sztabu pierwszej drużyny.

Stanisław Bodziony - trener bramkarzy (ur. 8 maja 1974  w Nowym Sączu)

Przez wielu kibiców uważany za żywą legendę Sandecji. Całą piłkarską karierę, trwającą ponad szesnaście lat związany był tylko z jednym klubem reprezentując biało-czarne barwy. Zaczynał swoją przygodę z nowosądecką drużyną w sezonie 1994/1995, a następnie dzielnie bronił dostępu do bramki na kilku szczeblach ligowych. Miał charakterystyczny styl, cechową się ogromną ambicją i nieustępliwością we własnym polu karnym. 

Do historii przeszedł gol zdobyty przez Stanisława Bodzionego w rozgrywkach czwartej ligi w spotkaniu z Victorią Witowice Dolne. Po zakończeniu wyczynowego uprawiania piłki nożnej zajął się szkoleniem młodzieży w Sandecji, a następnie został trenerem bramkarzy pierwszej drużyny. Zaliczył również epizod samodzielnego prowadzenia zespołu, będąc opiekunem występującego w klasie okręgowej Popradu Rytro. 
Dawid Musiał
- trener przygotowania fizycznego (ur. 1
1 listopada 1985 w Brzesku)

Trener z licencją UEFA B. Ukończył AWF Katowice na kierunku Wychowanie Fizyczne, a następnie studia podyplomowe z Przygotowania Motorycznego w Grach Zespołowych, zdobył tytuł Coerver Coach Assitant – pierwszy stopień w nauczaniu techniki piłkarskiej wg. Coerver Method. W wieku 28 lat rozpoczął współpracę w roli II trenera z Can-Pack Okocimskim Brzesko będąc jednym z najmłodszych trenerów pracujących na poziomie I Ligi. 

Następnie pracował w I ligowej Sandecji Nowy Sącz oraz w Can-Pack Okocimskim Brzesko. W sierpniu 2014 roku odbył staż trenerski w hiszpańskim klubie Osasuna Pampleuna. W trakcie pracy trenerskiej współpracował z trenerami z licencją UEFA PRO: Piotrem Stachem, Dariuszem Wójtowiczem, Robertem Kasperczykiem i Tomaszem Kulawikiem.

Dr Tomasz Cisoń - fizjolog (ur. 21 grudnia 1978 w Nowym Sączu)

Jest absolwentem kierunku fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracę doktorską nt. "Wpływu odwodnienia wysiłkowego oraz różnych strategii nawadniania organizmu podczas pracy fizycznej i po wysiłku na wielkość mocy maksymalnej i wybranych wskaźników fizjologiczno-biochemicznych krwi" obronił z wyróżnieniem. 

Od 2010 roku jest wykładowcą w Zakładzie Nauk Biomedycznych sądeckiej PWSZ, a do 2016 był także adiunktem w Zakładzie Fizjologii i Biochemii AWF w Krakowie. Jest także autorem licznych artykułów naukowych oraz doniesień konferencyjnych - w sumie na swoim koncie około 70 publikacji. Oprócz tego jest członkiem takich instytucji jak: Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej, Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej, Europejskiej Federacji Leczenia Urazów Sportowych, Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Górskiej i Ratunkowej.Marcin Janikowski - kierownik drużyny (ur. 8 października 1983 w Nowym Sączu)

W Klubie pracuje od roku 2006. Początkowo, razem z Jarosławem Janusem, pełnił funkcję masażysty. Na początku sezonu 2014/15 zmienił stanowisko, zostając kierownikiem drużyny.Krzysztof Kozioł - fizjoterapeuta (ur. 21 lutego 1986 w Tarnowie)

Dyplomowany Terapeuta Manualny „Szkoły Niemieckiej IFOMT". Ukończył pomyślnie i zdał egzamin z niemieckiej szkoły terapii manualnej prowadzonej przez Heiko Dahla z "physioakademie" w Wremen. Ma na koncie wiele szkoleń z zakresu specjalnych metod fizjoterapii m.in. u Stephana Henne fizjoterapeuty reprezentacji Niemiec w piłce nożnej, międzynarodowego instruktora rehabilitacji sportowej.

Specjalizuje się w suchej igłoterapii oraz w technikach mięśniowo-powięziowych. Przez ostatni sezon współpracował z hokeistami z drużyny Podhale Nowy Targ, na co dzień współpracuje również w klinice pod Nowym Targiem z fizjoterapeutą Adama Małysza i skoczków narciarskich Rafałem Kotem.Henryk Dobrzański - fizjoterapeuta (ur. 9.07.1994r. w Nowym Sączu) 


Jest absolwentem kierunku fizjoterapii w Instytucie Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, gdzie pełnił funkcję członka koła naukowego. Uczestnik projektów naukowych, badań i sympozjów np. "Medicina Sportiva Practica". Posiada kursy i szkolenia z zakresu m.in. masażu klasycznego, leczniczego oraz sportowego. 

Nabył wiedzę w dziedzinie suplementacji oraz dietetyki u sportowców którą wykorzystuje w pracy z naszymi zawodnikami. Od najmłodszych lat wierny kibic Sandecji którego marzeniem było zobaczenie jej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

2017.12.09

Sparing z Barciczanką Barcice

2017.12.09

"Był to dla nas nieudany mecz"

2017.12.09

Dwa rzuty karne zdecydowały o losach meczu...

2017.12.07

"Chcemy przełamać złą passę"

2017.12.07

Powtórzyć wynik z sierpnia