1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Sztab szkoleniowy


Marcin Jałocha
- trener (ur. 17 marca 1971 roku, w Krakowie)

Swoją przygodę z piłką nożną rozpocząl w sezonie 1986/87 reprezentując barwy Wisły Kraków, w której rozegrał 124. spotkania. Największe sukcesy na arenie krajowej osiągnął w Legii Warszawa, gdzie dwukrotnie zdobywał Puchar Polski oraz mistrzostwo Polski, a raz Superpuchar Polski. 

 

W trakcie kariery piłkarskiej występował ponadto w następujących klubach: KSV Waregem, Polonia Warszawa, Ceramika Opoczno, Hutnik Kraków, kończąc swoją przygodę w Proszowiance Proszowice (2002/2003). Marcin Jałocha był reprezentantem Polski, mogącym pochwlić się wicemistrzostwem olimpijskim z Barcelony (1992).

 

Po zawieszeniu butów na kołku rozpoczął pracę trenera. Początkowo prowadził juniorów Wisły Kraków, aby w 2005 roku awansować na trenera rezerw tego klubu. Rok później trafił do Niecieczy, gdzie przez cztery sezony z rzędu uzyskiwał z drużyną awans, docierając na zaplecze Ekstraklasy. W dalszym okresie trenował m.in.: Resovię Rzeszów, Radomiaka Radom czy Wisłę Puławy.
Piotr Świerczewski
- trener (ur. 8 kwietnia 1972 roku, w Nowym Sączu)

Jako zawodnik Piotr Świerczewski zdobył w swojej karierze wiele tytułów. W kadrze wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie, gdzie zdobył srebrny medal. W barwach SC Bastia sięgnął po Puchar Intertoto, a na krajowym podwórku czterokrotnie wygrywał Puchar Polski (2x GKS Katowice, Lech Poznań, Dyskobolia) oraz dwukrotnie Superpuchar Polski (GKS Katowice, Lech Poznań). 

 

Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Nowym Sączu, a podczas swojej przygody z piłką nożną zakładał koszulki uznanych klubów w Polsce (Lech Poznań, Cracovia Kraków, Korona Kielce, Polonia Warszawa czy ŁKS Łódź) i z granicą (AS Saint-Etienne, Olimpique Marsylia, Birmingham City).

 

W 2011 roku wraz z Maciejem Śliwowskim tworzył duet trenerski w Zniczu Pruszków, następnie prowadząc ŁKS Łódź i Motor Lublin. W latach 2015-2016 był również asystentem Marcina Dorny w reprezentacji młodzieżowej U-21.Richard Zajac
- trener bamkarzy (ur. 16 sierpnia 1976 roku, w Żylinie)


41-latek pracował ostatnio w Podbeskidziu Bielsko-Biała. To właśnie w tym klubie zakończył swoją przygodę z piłką nożną jako zawodnik. Wcześniej grał jedynie w swojej ojczyźnie, a konkretnie w FK Dukli Bańska Bystrzyca, FK Dubovi oraz MFK Dubnica nad Váhom. W swoim CV może także zapisać 86 występów na poziomie ekstraklasy.
Dr Tomasz Cisoń
- fizjolog (ur. 21 grudnia 1978 roku, w Nowym Sączu)

Jest absolwentem kierunku fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracę doktorską nt. "Wpływu odwodnienia wysiłkowego oraz różnych strategii nawadniania organizmu podczas pracy fizycznej i po wysiłku na wielkość mocy maksymalnej i wybranych wskaźników fizjologiczno-biochemicznych krwi" obronił z wyróżnieniem.

Od 2010 roku jest wykładowcą w Zakładzie Nauk Biomedycznych sądeckiej PWSZ, a do 2016 był także adiunktem w Zakładzie Fizjologii i Biochemii AWF w Krakowie. Jest także autorem licznych artykułów naukowych oraz doniesień konferencyjnych - w sumie na swoim koncie około 70 publikacji. Oprócz tego jest członkiem takich instytucji jak: Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej, Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej, Europejskiej Federacji Leczenia Urazów Sportowych, Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Górskiej i Ratunkowej.


Marcin Janikowski
- kierownik drużyny (ur. 8 października 1983 roku, w Nowym Sączu)

W Klubie pracuje od roku 2006. Początkowo, razem z Jarosławem Janusem, pełnił funkcję masażysty. Na początku sezonu 2014/15 zmienił stanowisko, zostając kierownikiem drużyny.


Marcin Spalski
- fizjoterapeuta (ur. 16 maja 1979 roku, w Krynicy-Zdroju)

Jest absolwentem kierunku fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jego praca dyplomowa pt. "Charakterystyka uszkodzeń urazowych narządu ruchu w piłce nożnej i przedstawienie metod ich leczniczego usprawniania" stała się źródłem wielu odwołań w materiałach naukowych publikowanych przez krakowską uczelnię. Dyplomowany terapeuta PNF.

Doświadczony fizjoterapeuta, przez wiele lat związany z rehabilitacją sportową. W latach 2003-2005 fizjoterapeuta pierwszej drużyny MKS Sandecja Nowy Sącz, gdy jej trenerem był selekcjoner kadry narodowej z lat 2013-2018, Adam Nawałka.


Kamil  Biel
- drugi asystent trenera, analityk (ur. 10 czerwca 1992 roku, w Krynicy-Zdroju)


Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek Wychowanie Fizyczne, a także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu (Analityk Gry Sportowej). Od roku 2013 pracuje jako trener w Akademii Sandecja; pracował także w nowosądeckiej Akademii Młodych Orłów. Odbył staż trenerski w Lechu Poznań oraz VfL Wolfsburg. Posiada licencję UEFA A.


Paweł Bielak - kitman (ur. 6 czerwca 1984 roku, w Nowym Sączu)


Ukończył Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, od 24 lat kibicuje Sandecji i przez taki sam okres czasu jest z nią związany. Ma piętnastoletni staż w sędziowaniu spotkań na szczeblu okręgowym.

2020.08.03

Bartłomiej Kasprzak na dłużej w Sandecji

2020.08.01

Plan przygotowań do rundy jesiennej

2020.07.31

Poznaliśmy ostateczny skład Fortuna 1 Ligi

2020.07.30

Arkadiusz Aleksander wiceprezesem klubu

2020.07.28

"Sezon był bardzo wyczerpujący"