1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Zatrzymać rozpędzony Radomiak
2020.11.21
Fot. Jarosław Para
Po raz trzeci w walce o ligowe punkty naszą drużynę poprowadzi Dariusz Dudek i z pewnością jego celem oraz całego zespołu są trzy punkty w meczu z Radomiakiem Radom.

Nasz niedzielny rywal zajmuje obecnie szóstą lokatę w tabeli, która daje możliwość awansu do Ekstraklasy poprzez baraże. W ubiegłej kampanii Radomiak wystąpił w finale, jednak lepsza okazała się Warta Poznań, która uzyskała promocję. Drużyna z Radomia rozgrywa na poziomie Fortuna 1 Ligi swój drugi sezon z rzędu.

 

W ostatnim czasie na uwagę zasługuje defensywa zespołu prowadzonego przez Dariusza Banasika. Trzy spotkania na szczeblu ligowym oraz jedno w Pucharze Polski kończyły się bez utraty gola, co stawia sądecką ofensywę przed dużym wyzwaniem, aby przełamać dobrą passę przeciwnika.

 

 

Szkoleniowiec Radomiaka nie będzie mógł skorzystać z usług Damiana Jakubika, którego czekają trzy mecze pauzy za czerwoną kartkę. Z kolei do kadry po absencji za cztery żółte kartki powraca Artur Bogusz. Defensywa "Biało-czarnych" musi zwrócić uwagę na Karola Angielskiego oraz Leândro, obaj mają na swoim koncie po pięć zdobytych bramek w obecnym sezonie.

 

Radomiak przez ostatnie lata nie miał okazji mierzyć się z naszą drużyną, występując głównie na poziomie II, III, a nawet IV ligi. Wyjątkiem jest ubiegły sezon, w którym dwukrotnie lepsi byli nasi niedzielni rywale (2:1, 1:0 - przyp.red.). W środowym, zaległym spotkaniu 10. kolejki Radomiak podejmował lidera z Łodzi, pokonując go po bramce z rzutu karnego Leândro.

 

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:40, a dla kibiców przeprowadzona będzie transmisja na platformie IPLA.TV.


2020.11.30

Przegląd prasy po sobotnim meczu

2020.11.29

Kasprzak: trzeba być optymistą

2020.11.29

Dudek: dedykuję to zwycięstwo kibicom

2020.11.29

Małkowski: jest to cenne zwycięstwo

2020.11.28

Upragnione zwycięstwo w Głogowie