1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
"Z obozu jesteśmy bardzo zadowoleni"
2020.02.13
Fot. Jarosław Para
Wczoraj nasi piłkarze zakończyli obóz przygotowawczy w Chorwacji, a dziś powrócili do kraju. O wrażeniach z tych kilkunastu dni oraz planach na najbliższą przyszłość porozmawialiśmy z trenerem Tomaszem Kafarskim. Zapraszamy do lektury wywiadu.

Trenerze za nami kilkunastodniowy obóz w chorwackiej Istrii. Jak Pan go oceni?

- Z obozu jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko było na najwyższym poziomie. Mam tu na myśli zakwaterowanie, wyżywienie, bazę treningową, przygotowanie boisk oraz naszych rywali w turnieju Medulin Cup 2020.

 

Nad jakimi aspektami sztab szkoleniowy wraz z piłkarzami skupił się najbardziej? Co chcieliście wypracować?

- Mocno pracowaliśmy nad tym, by jak najbardziej scalić zespół oraz wypracować boiskowe schematy. To się nam udało, choć nie było łatwo, ponieważ doskwierały nam mniejsze i większe problemy zdrowotne. Jednak z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż ten obóz przyniósł nam bardzo dużo pozytywów.

 

Treningi treningami, ale rozegraliście także cztery sparingi, z rywalami, z różnych klas rozgrywkowych. Jakie wnioski zostały z nich wyciągnięte?

- Najważniejsze jest to, by bez względu na przeciwnika grać swoje. To nam się po części udało.

 

Z tych spotkań najbardziej chyba boli porażka z Zagłębiem w ostatnim pojedynku. Z 2:0 do przerwy skończyło się, 2:3.

- Potwierdziło się, że 2:0 to bardzo niebezpieczny wynik. W drugiej połowie Kamil Ogorzały miał doskonałą okazję, by podwyższyć prowadzenie, ale niestety jej nie wykorzystał. Mówiąc szczerze,  jestem bardzo zły po tym spotkaniu, bo przegraliśmy je na własne życzenie. Niech to będzie dla nas dobra lekcja przed startem ligi.

 

Dziś wróciliście do Polski, więc teraz pewnie piłkarze dostaną chwilę wytchnienia, a jakie są plany na ten ostatni etap przygotowań?

- Zawodnicy otrzymali wolne do poniedziałku, ale oczywiście muszą realizować indywidualną rozpiskę, którą im przekazaliśmy. Jednak ważne jest też, by odpoczęli od siebie i spędzili trochę czasu z rodzinami. Natomiast w przyszłym tygodniu będziemy trenować codziennie oraz odbywać sesje w kriokomorze. Na koniec, w piątek, zagramy sparing z naszym drugim zespołem.

 

Rozmawiał Marcin Rogowski


2020.07.04

"Zabrakło nam przysłowiowego szczęścia"

2020.07.03

Bolesna porażka w Chojnicach

2020.07.02

Ważny mecz w Chojnicach

2020.07.02

Raport kartkowy przed 30. kolejką

2020.07.02

Damian Kos sędzią meczu z Chojniczanką