1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
"Wygrana to zasługa całego zespołu"
2019.08.17
Fot. Jarosław Para
Po meczu, który zakończył się w strugach deszczu nasi piłkarze pokonali GKS Tychy, 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Klichowicz. Z popularnym "Kielichem" rozmawialiśmy tuż po ostatnim gwizdku sędziego.

Muszę zacząć od gratulacji. Trzy punkty zostały w Nowym Sączu, w czym miałeś spory udział. Jak się czujesz po tym spotkaniu?

- Dziękuję za gratulacje. Nie jest to tylko moja zasługa, a całego zespołu. Już w pierwszej połowie miałem okazję do zdobycia gola. Niestety wtedy się nie udało. Jeśli chodzi o jeden z najważniejszych momentów tego spotkania to była to ta sytuacja, gdy w 70. minucie kilka razy powstrzymaliśmy tyszan. Dzięki temu nadal był remis, a chwilę później udało się strzelić bramkę i wygrać ten mecz.

 

Co sobie pomyślałeś po pierwszej sytuacji sam na sam z Konradem Jałochą?

- Długo jej nie rozpamiętywałem. Wiedziałem, że jeszcze będę miał szansę, by go pokonać i koniec końców to się udało.

 

Jak z Twojej perspektywy wyglądała ta sytuacja z 70. minuty?

- Ciężko mi dokładnie powiedzieć, bo byłem od niej nieco dalej. Najważniejsze, że wtedy gol nie padł, a dodatkowym plusem tej sytuacji jest to, że jeszcze bardziej nas scaliła jako zespół.

 

Tak jak powiedziałeś ta sytuacja was scaliła i niedługo potem objęliście prowadzenie. W akcji dającej gola warto docenić Macieja Korzyma, który wykazał się sporym cwaniactwem.

- Maciek to doświadczony zawodnik, który niejedno na boisku widział. Zagrał fenomenalną piłkę i nie pozostało mi nic innego jak strzelić gola.

 

Przed Wami trudy mecz w Olsztynie z tamtejszym Stomilem, który też wygrał dwa mecze z rzędu.

- Teraz mamy chwilę do świętowania. Jednak zaraz zabieramy się za przygotowania do następnego spotkania i do Olsztyna jedziemy po trzy punkty.

 

Rozmawiał Marcin Rogowski


2020.10.21

Galeria zdjęć z niedzielnego meczu

2020.10.20

Treningi naszego zespołu zawieszone

2020.10.19

Mandrysz: typowy mecz walki

2020.10.19

Pietrzkiewicz: ten punkt nam pomoże

2020.10.18

Bezbramkowy remis