1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
"Szanujemy ten remis"
2019.09.08
Fot. Adrian Maraś
W meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie Dominik Kun zdobył swojego drugiego gola w barwach naszego Klubu. Tym razem przyczynił się on do zdobycia cennego punktu przez nowosądeczan. Zobaczcie co tuż po ostatnim gwizdku sędziego powiedział były pomocnik Stomilu Olsztyn.

Dominik chyba trochę szkoda tych dwóch straconych punktów?

- No tak. Przy naszym prowadzeniu powinniśmy dowieźć wynik do końca. Niestety nie udało się. Szkoda, bo była ku temu dobra okazja.

 

Widać było, że po porażce w Radomiu dziś za wszelką cenę chcecie zainkasować trzy punkty.

- Chcieliśmy wygrać u siebie, ustawiliśmy wysoki pressing, staraliśmy się atakować. Tuż po przerwie zdobyliśmy gola, co spowodowało, że przeszliśmy na grę z kontrataku. Mieliśmy nadzieję, że uda się utrzymać korzystny rezultat, lecz przeciwnik zdołał wyrównać i spotkanie zakończyło się podziałem "oczek". Z naszej perspektywy to tylko remis, ale będziemy go szanować.

 

Trener uczulał Was na strzały tego zawodnika?

- Wiadomo, że trzeba było ustrzec się uderzeń z dystansu. Akurat w tej akcji dopuściliśmy do czegoś takiego i skończyło się to dla nas bardzo źle.

 

Pytam, bo w poprzednim sezonie, w Nowym Sączu, Adam Żak zdobył niemal identycznego gola.

- Aha. Ja osobiście tego nie pamiętam, bo nie było mnie wtedy w Sandecji. Jednak muszę przyznać, że rywalowi wyszedł piękny strzał, po którym piłka znalazła się w siatce.

 

Jednak po stracie bramki mieliście jeszcze swoje okazje do ponownego objęcia prowadzenia. Mam na myśli choćby uderzenie Marcina Flisa z rzutu wolnego.

- Zgadza się. Do końca starliśmy się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, ale albo dobrze spisywał się bramkarz gości, albo szwankowała skuteczność. Jednocześnie nie mogliśmy też zapomnieć o defensywie, bo GKS też mógł zdobyć drugiego gola.

 

Rozmawiał Marcin Rogowski


2020.09.24

Łukasz Kuźma sędzią meczu z ŁKS-em

2020.09.24

Czy wiesz, że?

2020.09.23

Auto-Complex na dłużej z Sandecją

2020.09.22

Informator kibica przed meczem ze Stomilem

2020.09.21

Przegląd prasy po sobotnim meczu