1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Słowacy odprawieni z kwitkiem
2019.07.10
Trzy wygrane i jedna porażka to bilans naszego zespołu w meczach sparingowych rozegranych podczas letniego okresu przygotowawczego. Dziś podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego pokonali słowacki MFK Tatran Liptovský Mikuláš, 2:1.

Bardzo szybko, bo już w 4. minucie podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego objęli prowadzenie. Bartłomiej Dudzic minął rywala, podał do Huberta Maślanki, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem go pokonał. Chwilę później z rzutu wolnego uderzył Michał Szeliga. Wydawało się, że piłka znajdzie drogę do siatki, ale ostatecznie minimalnie minęła słupek słowackiej bramki.

Następne minuty upłynęły pod znakiem wyrównanej gry. Godnymi odnotowania są pewne interwencje Szymona Tokarza, którymi wykazał się po celnych strzałach zawodników ze Słowacji. Groźnie zrobiło się w 29. minucie. Wtedy to goście mieli rzut rożny, po którym niewiele brakło, by doprowadzili do wyrównania. Na nasze szczęście w decydującym momencie jeden z rywali nie trafił w piłkę.

180 sekund przed końcem pierwszej połowy podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego wywalczyli rzut karny; konkretnie uczynił to Szymon Kuźma. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Maciej Korzym i pewnym strzałem w prawy, dolny róg bramki pokonał słowackiego golkipera.

W 50. minucie Hubert Maślanka po raz drugi mógł wpisać się na listę strzelców. Tym razem zdecydował się na strzał z dystansu, ale do pełni szczęścia zabrakło niewiele, bo piłka trafiła w słupek. Podobne rozczarowanie przeżył jeden z rywali, gdy jego uderzenie również zatrzymało się na obramowaniu bramki. Nie minęło dużo czasu, a goście w końcu dopięli swego. Rzut karny podyktowany za zagranie ręką sądeckiego gracza, na gola zamienił Dušan Kucharčík.

Słowacy podbudowani zmniejszeniem strat ruszyli do natarcia. W 75. minucie doskonałą okazję miał Ľuboslav Laura. Napastnik gości oddał bardzo mocny strzał, lecz na jego nieszczęście Szymon Tokarz i Michał Szeliga byli na posterunku. Nasz młody golkiper zatrzymał piłkę tuż przed linią bramkową, a popularny "Szeli" wybił ją poza boisko. Kolejna akcja to kolejna świetna interwencja naszego wychowanka. Tym razem nie dał się zaskoczyć po mocnym strzale głową.

Sandecja Nowy Sącz - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2-1 (2-0)

Bramki: Hubert Maślanka 4', Maciej Korzym 44' (k) - Dušan Kucharčík 58' (k).

Sandecja: Szymon Tokarz - Adrian Basta (82' Wiktor Szewczak), Michał Szeliga, Kacper Smoleń (46' Michał Szaflarski) - Hubert Maślanka (71' Zawodnik testowany), Szymon Kuźma (82' Wiktor Żołądź), Zawodnik testowany (71' Zawodnik testowany), Karol Matras - Kamil Ogorzały (71' Zawodnik testowany), Maciej Korzym (62' Mariusz Gabrych), Bartłomiej Dudzic (62' Sebastian Wąchała).

Sędziował: Krzysztof Budnik (Nowy Sącz).