1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Porażka w meczu o trzecie miejsce
2020.02.12
W ósmym, zimowym sparingu, a zarazem meczu o trzecie miejsce na Medulin Cup 2020, nasi piłkarze mierzyli się z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie zakończyło ich porażką, 2:3. Na listę strzelców wpisali się Dominik Kun, Damian Chmiel, Tomasz Nawotka, Rafał Grzelak oraz Patryk Mularczyk.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego była wręcz perfekcyjna, czego efektem było dwubramkowe prowadzenie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Dominik Kun. Chwilę później jego wyczyn powtórzył Damian Chmiel. Niestety po przerwie sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Do głosu doszli sosnowiczanie, którzy szybko zanotowali trafienie kontaktowe; jego autorem był Tomasz Nawotka. Następnie w 72. minucie Krzysztofa Barana pokonał Rafał Grzelak, a wynik meczu ustalił Patryk Mularczyk. Tym samym to zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Dudka zajęli najniższy stopień podium chorwackich zawodów.

Pojedynkiem z ligowym rywalem zakończyliśmy turniej Medulin Cup oraz zgrupowanie w Chorwacji. Jutro rano nasi piłkarze wsiądą do autokaru i wrócą do Nowego Sącza, gdzie rozpoczną ostatni etap przygotowań przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 2-3 (2-0)

Bramki: Dominik Kun 25', Damian Chmiel 36' - Tomasz Nawotka 56', Rafał Grzelak 72', Patryk Mularczyk 78'.

Źółte kartki: Dominik Kun, Mariusz Gabrych, Maciej Małkowski - Rafał Grzelak, Fabian Piasecki, Patryk Mularczyk.

Sandecja: Krzysztof Baran - Adrian Basta (60' Tadeusz Socha), Grzegorz Baran, Michal Piter-Bučko - Dominik Kun (75' Miłosz Kałahur), Radosław Kanach (75' Jan Kuźma), Michał Walski (46' Szymon Kuźma), Damian Chmiel (46' Maciej Małkowski) - Kamil Ogorzały (60' Bartłomiej Dudzic), Maciej Korzym (46' Mariusz Gabrych), Adrian Danek.

Zagłębie: Matko Perdijić (46' Krystian Stępniowski) - Rafał Grzelak, Piotr Polczak (46' Wojciech Słomka), Kacper Łopata, Tomasz Nawotka - Patryk Małecki, Jakub Sinior, Tomasz Hołota (5' Bartłomiej Babiarz), Mateusz Szwed (46' Markas Beneta), Miguel Quintais (46' Fabian Piasecki) - Szymon Pawłowski (60' Patryk Mularczyk).

Sędziował: Darko Jurčević (Cetingrad).