1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Piłkarze pamiętali o Dniu Autyzmu
2019.04.14
Fot. Jakub Kruczek
Dziś odbył się VI Marsz z okazji Światowego Dnia Autyzmu. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowy Sącz, Ludomir Handzel oraz samo miasto. Zaś Patronem Honorowym był Starosta Powiatu Nowosądeckiego - Marek Kwiatkowski.

Jednym z partnerów wydarzenia był nasz Klub, stąd też pojawiła się na nim delegacja "Biało-czarnych". Znaleźli się w niej Prezes Tomasz Michałowski, Marek Kozioł, Szymon Kuźma, Kamil Ogorzały i Michał Szaflarski. Wcześniej nagraliśmy film zapraszający na ten Marsz; w rolach głównych wystąpili Grzegorz Baran, Adrian Basta oraz Renata Posłaniec ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

 

Miejscem zbiórki była Stara Sandecja, a wymarsz zaplanowano na godzinę 11:00. Nim jednak to nastąpiło nasi zawodnicy rozdali mnóstwo autografów, a także pozowali do pamiątkowych zdjęć. Sam pochód przeszedł Alejami Wolności, w kierunku Plant, skręcił w ulicę Długosza i stamtąd pomaszerował prosto pod Sądecki Ratusz. 

 

 

Pod Ratuszem wszystkich zgromadzonych powitał Prezydent Miasta Ludomir Handzel, po czym zaprosił do wspólnej zabawy. Ta trwała do godziny 14:00 i wywołała mnóstwo uśmiechów oraz radości. Kolejny Marsz już za rok. Już teraz serdecznie wszystkich na niego zapraszamy. 

 

 

- Cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. To bardzo ważne, by podnosić ciągle świadomość społeczeństwa odnośnie autyzmu. Ludzie dotknięci tą przypadłością nie są gorsi od nas, dlatego należy ich w pełni zaakceptować. My jako Sandecja zawsze będziemy wpierać takie akcje. Myślę, że zawodnicy mają podobne zdanie na ten temat - podsumował sternik naszego Klubu, Tomasz Michałowski. 

 


2019.06.10

Zagraj w Sandecji

2019.06.09

Dzień Dziecka Akademii Sandecja za nami

2019.06.08

Najmłodsi w 1 lidze

2019.06.07

Dzień Dziecka Akademii Sandecja

2019.06.06

Briefing prasowy dotyczący budowy stadionu