1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Orlen Przedszkoliada Tour w Nowym Sączu
2019.03.13
Fot. Adrian Maraś
Wczoraj w hali Instytutu Kultury Fizycznej sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019. Lokalnym partnerem sportowym tego przedsięwzięcia był nasz Klub.

ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR to największy w Europie cykl imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Składa się on z ponad 70 imprez, w których udział bierze ponad 15 000 dzieciaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLIADA.PL. Maskotką eventu jest Kangur.

 

 

W bieżącej, ósmej już edycji impreza zagościła do Nowego Sącza. Do udziału w zabawie zaproszono m.in. zawodników naszego Klubu. Oprócz podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego w zabawie uczestniczyli m.in. rugbiści Biało-Czarnych, siatkarki Sandecji,  czy też koszykarki UKS ŻAK. Pierwsza tura miała miejsce od 10:00 do 12:00, a druga od 13:00 do 15:00.

 

 

- Cieszy to, że już przedszkolaki chcą uprawiać sport i od małego zachęca się je do tego - powiedział nasz napastnik, Mateusz Klichowicz.

 

Aktywne przedszkolaki brały udział nie tylko w zajęciach sportowych. Specjalnie dla nich przygotowano także mnóstwo innych atrakcji. Wśród nich znalazły się kredki, dzięki którym dzieciaki "Pokolorowały sport", a także warsztaty z ekologii; tam uczestnicy imprezy poznali jej podstawowe zasady.

 

- Dla dzieci jest to naprawdę super sprawa. Mogą tutaj spróbować swoich sił w różnych sportach; jest piłka nożna, siatkówka, koszykówka. To ważne, by maluchy nie miały czegoś narzuconego z góry, tylko żeby mogły same wybrać  - skomentował Michał Szaflarski.

 

 

Na koniec zmagań każdy z uczestników otrzymał od Kangura pamiątkowe dyplomy, medale oraz niespodzianki przygotowane przez partnerów eventu. Nie obyło się bez rozdawania autografów przez naszych zawodników, przybijania piątek i wspólnych zdjęć. Warto dodać, że Honorowy Patronat nad całym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

 


2020.02.11

Radosław Kanach Młodzieżowcem Roku!

2020.02.11

Wielki sukces na gali Sportowca Roku 2019!

2020.02.08

Remis na zakończenie grupowych zmagań

2020.02.06

Powstanie spółka miejska NIK

2020.02.05

Pierwsza wygrana na Medulin Cup 2020