1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Orlen Przedszkoliada Tour w Nowym Sączu
2019.03.13
Fot. Adrian Maraś
Wczoraj w hali Instytutu Kultury Fizycznej sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019. Lokalnym partnerem sportowym tego przedsięwzięcia był nasz Klub.

ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR to największy w Europie cykl imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Składa się on z ponad 70 imprez, w których udział bierze ponad 15 000 dzieciaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLIADA.PL. Maskotką eventu jest Kangur.

 

 

W bieżącej, ósmej już edycji impreza zagościła do Nowego Sącza. Do udziału w zabawie zaproszono m.in. zawodników naszego Klubu. Oprócz podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego w zabawie uczestniczyli m.in. rugbiści Biało-Czarnych, siatkarki Sandecji,  czy też koszykarki UKS ŻAK. Pierwsza tura miała miejsce od 10:00 do 12:00, a druga od 13:00 do 15:00.

 

 

- Cieszy to, że już przedszkolaki chcą uprawiać sport i od małego zachęca się je do tego - powiedział nasz napastnik, Mateusz Klichowicz.

 

Aktywne przedszkolaki brały udział nie tylko w zajęciach sportowych. Specjalnie dla nich przygotowano także mnóstwo innych atrakcji. Wśród nich znalazły się kredki, dzięki którym dzieciaki "Pokolorowały sport", a także warsztaty z ekologii; tam uczestnicy imprezy poznali jej podstawowe zasady.

 

- Dla dzieci jest to naprawdę super sprawa. Mogą tutaj spróbować swoich sił w różnych sportach; jest piłka nożna, siatkówka, koszykówka. To ważne, by maluchy nie miały czegoś narzuconego z góry, tylko żeby mogły same wybrać  - skomentował Michał Szaflarski.

 

 

Na koniec zmagań każdy z uczestników otrzymał od Kangura pamiątkowe dyplomy, medale oraz niespodzianki przygotowane przez partnerów eventu. Nie obyło się bez rozdawania autografów przez naszych zawodników, przybijania piątek i wspólnych zdjęć. Warto dodać, że Honorowy Patronat nad całym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

 


2020.08.01

Plan przygotowań do rundy jesiennej

2020.07.31

Poznaliśmy ostateczny skład Fortuna 1 Ligi

2020.07.30

Arkadiusz Aleksander wiceprezesem klubu

2020.07.28

"Sezon był bardzo wyczerpujący"

2020.07.27

Raków rywalem Sandecji w Pucharze Polski