1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Oddalić zagrożenie
2020.06.30
Fot. Jarosław Para
Sytuacja w tabeli naszego zespołu jest na chwilę obecną skomplikowana, bowiem nad strefą spadkową podopieczni Tomasza Kafarskiego mają przewagę zaledwie dwóch punktów. Z kolei patrząc w górę tabeli, trzy "oczka" dzielą "Biało-Czarnych" od miejsca dającego udział w barażach o awans.

Ogromny ścisk w tabeli sprawia, że każdy kolejny punkt jest na wagę złota. Wtorkowy rywal znajduje się w podobnej sytuacji, gdyż sąsiaduje w tabeli z naszym zespołem, który ma o jeden punkt mniej, niż Zagłębie Sosnowiec. Czterokrotny zdobywca Pucharu Polski w ostatniej kolejce uległ Odrze Opole 1:3, więc z pewnością będzie chciał się zrehabilitować.

 

Zagłębie w spotkaniach wyjazdowych radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Jak dotąd odnieśli oni na obcych stadionach pięć zwycięstw, trzy remisy oraz sześć porażek. W obecnej kampani "Zagłębiacy" pokonali Sandecję na własnym stadionie 3:1, dodatkowo oba zespoły spotkały się w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej, gdzie również górą byli gracze z Sosnowca (3:2).

 

 

Historia bezpośrednich spotkań jest znacznie na korzyść podopiecznych Krzysztofa Dębka. Na poziomie I ligi oba zespoły spotkają się po raz ósmy, a łącznie Zagłębie triumfowało pięciokrotnie, przy jednym remisie i jednym zwycięstwie Sandecji. 

 

Jednym z groźniejszych zawodników wtorkowego rywala będzie Fabian Piasecki, autor 15. trafień w obecnym sezonie. W kadrze zespołu znajduje się kilku doświadczonych graczy, a łącznie czternastu z nich ma większe, bądź mniejsze doświadczenie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Prym wiodą tutaj Patryk Małecki oraz Szymon Pawłowski, którzy rozegrali odpowiednio 274. i 283. spotkania w Ekstraklasie.

 

 

Przypominamy, że będzie to pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie, na którym pojawią się kibice. Wsparcie z pewnością przyda się "Biało-Czarnym", którzy w ostatnich trzech spotkaniach zdobyli tylko jeden punkt. 


2021.01.22

Zwycięstwo w pierwszym sparingu

2021.01.20

NOEL na dłużej z "Biało-czarnymi"

2021.01.19

Dawid Błanik piłkarzem Sandecji

2021.01.18

Terminarz domowych spotkań naszego zespołu

2021.01.15

Zmiany w sztabie szkoleniowym