1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
"Dzieci bez granic" - wizyta na meczu
2019.04.15
Fot. Adrian Maraś
W piątkowe popołudnie, w hali sportowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. św. Kingi w Nowym Sączu odbył się Międzynarodowy Dziecięcy Turniej Piłkarski „Dzieci bez granic”.

Organizatorem przedsięwzięcia był Dunajec Nowy Sącz oraz Fundacja Bratnia Dusza. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Nowy Sącz Ludomir Handzel, a my byliśmy jego partnerem. 

 

 

W zmaganiach wzięły dwie drużyny z Nowego Sącza (Akademia Sandecja oraz Dunajec) oraz dwa zespoły z Lwowa (Dream Team oraz FK Lwów). Cały turniej odbył się w atmosferze fair play, a po zakończeniu rywalizacji piłkarskiej wszyscy biorący w niej udział otrzymali pamiątkowe puchary i medale. Natomiast później udali się na wspólnego grilla. 

 

 

W sobotę goście zza wschodniej granicy gościli na meczu "Biało-czarnych" z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Oczywiście odwiedzili Sektor Rodzinny, gdzie czekało na nich mnóstwo różnych atrakcji pod opieką animatorek i żółwia Fakrusia. Po ostatnim gwizdku sędziego młodzi adepci footballu mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z podopiecznymi trenera Tomasza Kafarskiego oraz otrzymania od nich autografów. 

 

 

Na koniec, z kronikarskiego obowiązku, odnotujemy wyniki dwóch naszych drużyn, które prowadził trener Michał Jawczak: 

Akademia Sandecja I - FK Lwów 0:1, 

Akademia Sandecja I - Dunajec Nowy Sącz II 5:0, 

Akademia Sandecja I- Dream Team Lwów 1:0,

Akademia Sandecja II- Dream Team Lwów 0:2, 

Akademia Sandecja II - Dunajec Nowy Sącz I 4:0, 

Akademia Sandecja II - FK Lwów 0:1.

 


2019.06.10

Zagraj w Sandecji

2019.06.09

Dzień Dziecka Akademii Sandecja za nami

2019.06.08

Najmłodsi w 1 lidze

2019.06.07

Dzień Dziecka Akademii Sandecja

2019.06.06

Briefing prasowy dotyczący budowy stadionu