1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Daniel Bielica nowym piłkarzem Sandecji!
2019.07.09
Fot. Michał Gorczowski
Wczoraj kontrakt z naszym Klubem podpisali Tadeusz Socha i Michał Walski. Dziś miło nam przekazać, informację, iż nowym bramkarzem "Biało-czarnych" został Daniel Bielica.

20-latek jest wychowankiem Zaborza Zabrze. Stamtąd przeniósł się do juniorów zabrzańskiego Górnika. W minionym sezonie zadebiutował w pierwszym zespole 14-krotnych Mistrzów Polski. Miało to miejsce w pucharowym starciu przeciwko Unii Hrubieszów ("Górnicy" wygrali 9:0 - przyp. red.). Oprócz tego bronił także w meczach z Rozwojem Katowice (Totolotek Puchar Polski) oraz Arką Gdynia (LOTTO Ekstraklasa). Więcej razy strzegł bramki rezerw zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza; w drugiej drużynie "Trójkolorowych" wystąpił łącznie 24 razy. Podopiecznym trenera Tomasza Kafarskiego został na zasadzie rocznego wypożyczenia.

 

- Daniel przychodząc do Sandecji dostaje dużą szansę, żeby zaistnieć w dorosłej piłce. Oczywiście najpierw musi wygrać rywalizację z Szymonem Tokarzem. Jeśli chodzi o jego umiejętności to wyróżnia się on dobrym oraz pewnym chwytem, dobrą grą nogami, a także młodością, która jest niewątpliwie sporym atutem. Mam nadzieję i wiarę w to, że uda nam się poukładać współpracę z bramkarzami, dzięki czemu wszyscy będziemy się rozwijać - powiedział trener naszych golkiperów, Richard Zajac.

 

Daniel witamy w Nowym Sączu i życzymy Ci samych sukcesów w naszym Klubie!

 

 

Jednocześnie informujemy, iż z naszym Klubem rozstał się Paweł Kapsa. Kontrakt 36-latka wygasł 30 czerwca; decyzją Zarządu nie został przedłużony. "Kapsel" serdecznie dziękujemy Ci za godne reprezentowanie "Biało-czarnych", a także życzymy powodzenia w dalszej karierze!


2019.10.13

Unia lepsza w hicie kolejki

2019.10.13

Osiem goli z piątkowego meczu

2019.10.12

"Szkoda że nie udało się wygrać"

2019.10.12

"Tempo meczu było mordercze"

2019.10.11

Festiwal strzelecki zakończony remisem