1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Czy wiesz, że?
2020.06.29
Fot. Jarosław Para
We wtorek nasza drużyna podejmie na stadionie przy ulicy Kilińskiego czterokrotnego wicemistrza Polski, Zagłębie Sosnowiec. Największym sukcesem drużyny z województwa śląskiego na arenie krajowej jest z pewnością zdobycie Pucharu Polski.

- Lata świetności zespołu z Sosnowca przypadają na lata 70. i 80., kiedy to Zagłębie czterokrotnie zostawało wicemistrzem Polski oraz tyle samo razy sięgało po Puchar Polski.

 

- Na arenie międzynarodowej w sezonie 1966/1967 Zagłębie dotarło do półfinału Pucharu Intertoto, gdzie w dramatycznym dwumeczu odpadło po porażce 6:1 z Eintrachtem Frankfurt na wyjeździe oraz zwycięstwie u siebie 4:1.

 

- W kadrze Zagłębia znajduje się wielu piłkarzy z doświadczeniem ekstraklasowym, warto wspomnień o Patryku Małeckim czy Szymonie Pawłowskim, którzy na swoim koncie mają rozegranych prawie 300. spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

 

- Poprzednie spotkanie obu zespołów zakończyło się porażką "Biało-Czarnych" 1:3, a honorowe trafienie zaliczył Kamil Ogorzały. Sandecja z Zagłębiem spotkały się również w lutym tego roku, podczas okresu przygotowawczego, gdzie również górą byli gracze z Sosnowca, zwyciężając 3:2.

 

 

- Średnia wieku w zespole prowadzonym przez Tomasza Kafarskiego wynosi 26.3, natomiast u wtorkowego rywala 25.4.

 

- Ostatnie pięć spotkań na poziomie I ligi pomiędzy drużynami Sandecji i Zagłębia to: jedno zwycięstwo "Biało-Czarnych", jeden remis oraz trzy wygrane ekipy z Sosnowca.

 

- Zagłębie Sosnowiec to obecny spadkowicz z Ekstraklasy. 

 

- Trener Zagłębia nie będzie mógł skorzystać z Markasa Banety, który w ostatnim meczu z Odrą obejrzał czwarty żółty kartonik. 


- Najlepszym strzelcem gości jest Fabian Piasecki, który w obecnych rozgrywkach trafiał do siatki 15-krotnie.


2021.01.22

Zwycięstwo w pierwszym sparingu

2021.01.20

NOEL na dłużej z "Biało-czarnymi"

2021.01.19

Dawid Błanik piłkarzem Sandecji

2021.01.18

Terminarz domowych spotkań naszego zespołu

2021.01.15

Zmiany w sztabie szkoleniowym