Kilka minut, które wstrząsnęły Sandecją

Mimo prowadzenia do przerwy 2:0 nasz zespół nie zdobył punktów w Bytomiu, gdzie tamtejsza Polonia zwyciężyła 4:2.
3 Maj / 18:05

Pierwsza połowa rozpoczęłą się od ataków Polonii Bytom, która w początkowych minutach częściej gościła w naszym polu karnym, oddając kilka strzałów. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w 33. minucie. Po faulu kapitana "Biało-Czarnych" sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Paweł Sokół wyszedł obronną ręką, broniąc rzut karny. To pobudziło podopiecznych Roberta Kasperczyka do walki, bowiem w 37. minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Radosław Gołębiowski, dając nam prowadzenie. Ponadto pięć minut później Rastislav Václavik po otrzymaniu bardzo dobrego podania nie zmarnował swojej szansy, podwyższając rezultat.

Niestety ciężko wytłumaczyć to, co wydarzyło się zaraz po zmianie stron. Najpierw Dawid Konieczny najwyżej wyskoczył w polu karnym dając kontakt Polonii, po chwili Konrad Andrzejczak mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania, kilka momentów później Lucjan Zieliński obił poprzeczkę, a w 54. minucie było już 3:2 dla miejscowych, po bramce Adriana Piekarskiego. Oszołomieni zawodnicy "Sączersów" nie byli w stanie odpowiedzieć rywalowi, a w 84. minucie wynik ustalił Adrian Piekarski, rozwiewając nadzieję na korzystny rezultat w Bytomiu.

Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz 4:2 (0:2)